Kristýna Šebestová / PO STOPÁCH STRÁŽCE / 22.4.2023

VÝSTAVA OBRAZŮ

22. 4. 2023 - 30. 6. 2023


VERNISÁŽ výstavy v galerii divadla / 22. 4. 2023 / 17:00

Výstava je zpřístupněna v galerii divadla vždy půl hodiny před představením nebo na vyžádání."Vidím svět trochu jinak než většina.
Jmenuji se Kristýna Šebestová. Narodila jsem se v červenci roku 1998 v Zábřehu na Moravě.

I přes obavy ze strany rodičů a nesouhlas valné většiny pedagogů ze základní školy, jsem začala studovat uměleckou školu v Praze.
Do mého školního ateliéru mě přijal akademický malíř Jaroslav Klát, pod jehož dohledem jsem následující roky studovala užitou malbu.

První roky mého studia se týkaly převážně kresby. Mezi moje první potřeby patřil přírodní uhel, rudka a stará dobrá tužka. Začala jsem se učit černobílou kresbu zátiší, akt i třeba takový portrét - jak sochy tak živé osoby. Taktéž jsem musela začít se školou navštěvovat různá muzea, památky a přírodu.

V průběhu studia přišla na řadu tvorba akrylovými barvami a po nějakém čase i olejomalba. Už zde byl znát můj sklon převážně k abstraktnímu umění.

Mé studium ovšem nebylo pouze o tvorbě a malbě. Mezi mé předměty patřily i dějiny umění a historie výtvarných technik. Po celý čas jsem získávala přehled jak o pravěké malbě, tak i o moderním umění dvacátého století.

Vážím si každého, kdo si mé práce prohlédne, přimějí ho k zamyšlení a najde v nich emoce mu blízké. Vždy mě potěší zpětná reakce.

Baví mne tvořit obrazy na míru, ať je to jen vaše oblíbená barva nebo i přibližný motiv. Upřednostňuji malbu akrylovými barvami na velká malířská plátna a volnou ruku při práci. Inspirací je pro mě mytologie s historickými prvky. Po krátkém rozhovoru lze vždy vytvořit zajímavou a originální práci."

Kristýna Šebestová