Méďa Špuntík

POHÁDKA PRO BATOLÁTKA - pro děti od 1 do 3 let a jejich rodiče

Upozornění:
Vzhledem k povaze představení je nutné, aby 1 dospělý doprovázel maximálně 2 děti (vstupné platí každý účastník - tj. každé dítě i dospělý).

Mája a Kája spinkají a čekají. Když v tom dorazí krabice. Co v té krabici může být? No přeci Méďa Špuntík! 
Méďa Špuntík je nový kamarád, který s Májou a Kájou prožije den plný dobrodružství. Když jste malincí, tak dobrodružstvím může být přece úplně vše!
A Vy i Vaše ratolesti jste na toto dobrodružství pro nejmenší zváni též. Dopřejte svým nejmenším setkání s našimi herci a jejich plyšovým medvídkem Špuntíkem. 

Nový projekt "Méďa Špuntík" je prvním představením pro děti do tří let, které v Šumperském divadle vzniklo. Fenomén divadelních představení pro velmi malé diváky je v Česku poměrně nový, ale rychle si získává oblibu a místo na repertoárech divadel zaměřených na tvorbu pro děti.  Má za cíl citlivě představit nejmenším dětem svět divadla, který je tvořen živou hudbou, zvuky, hlasy, pohyby, doteky, barvami a příjemnými měkkými materiály. Divadlo pro nejmenší ve věku od jednoho do tří let není jen o tvorbě představení, ale také o dialogu s důležitými osobami v životě malého dítěte – s jeho rodiči. Právě oni rozhodují o tom, které podněty jejich dítě přijme. Rodiče spolu s herci pro něj vytvářejí bezpečné místo, ze kterého se dají podnikat výpravy do okolí, poznávat a zkoumat. 

Nejedná se o představení v klasickém smyslu slova. Příběh je velmi jednoduchý, protože pro malé děti není až tak důležitý, důležitý je zážitek a nové podněty, které jim divadlo může zprostředkovat. Představení je interaktivní, děti mohou lézt po prostoru, dotýkat se loutek a vlastně čehokoli, na co narazí a co je zaujme. 

Po samotném představení můžete ještě strávit s dětmi chvíli v divadle. Můžete si děti vyfotit s loutkami a hračkami, připravený bude tunel a domeček na prolézání. 

Už teď se na vás těší Méďa Špuntík, Mája, Kája i celé divadlo.PREMIÉRA: 6. 6. 2020
 

délka představení: 30 min. bez přestávky


autorka: Tereza Říhová a kol. 

režie: Tereza Říhová

scéna: Magdaléna Teleky

kostýmy: Kateřina Höferová

pohybová spolupráce: Ondřej Jiráček

hudba: Matěj Štrunc 

dramaturgie: Patrik Boušek


osoby a obsazení:

Mája, méďova kamarádka   Ladislava Jančíková  
Kája, méďův kamarád Adam Joura
Méďa Špuntík Méďa Špuntík

video: Lucie Šmejkalová