Tomáš Limberk / Kouzlo barev / 15.12.2018

VÝSTAVA OBRAZŮ

15. 12. 2018 - 4. 2. 2019

vernisáž výstavy / 15. 12. 2018 / 17:00 


Hyperaktivní malíř.... milovník všeho zbytečného a krásného, kaktusář, palič slivovice, sportovec v záloze - též vařič marmelád... Malíř, jenž tvrdí, že je jen jeden z mnoha, co se koukají na krásné věci - na tu naši přírodu - na jiné  hezké obrazy výborných malířů, a to vše se snaží napodobit a přenést do své podoby a později do svých obrazů.

Maluje technikou vrstveného oleje... což je časově i pracně náročná technika malby. Nejčastěji maluje veselé, pozitivní obrazy... miluje pestré a výrazné barvy. Hrdinové jeho maleb jsou nejčastěji pohádkové zvířecí  postavy.
Nyní je Vám umožněno nahlédnout do jeho  olejomaleb - malovaných na  kvalitní a dobře ošetřená lněná plátna - technikou starých mistrů - jež zaručují dlouhověkost obrazu. Při samotné malbě je dbáno i na ten nejmenší detail a doufá, že se Vám budou libit a potěší Vás..
Originály jeho obrazů lze vidět  v mnoha krásných galeriích po celé republice (Brno - galerie D, Zlín - galerie Kincová, Kladno - galerie Radost, Olomouc - galerie Anděl, Ostrava - galerie Ametyst, Frýdek - Místek - galerie Pod Zámkem...).

Všechna díla, vystavená v galerii Divadla Šumperk, zapůjčil pan Petr Stratil ze své soukromé sbírky, za což mu velmi děkujeme.