Slepice / 28.3.2015

Nikolaj Koljada

Režie: Jozef Krasula

Premiéra: 28. 3. 2015

 

Už jste někdy načapala manžela s milenkou v posteli? Ne? A vy – už jste byli svědky neúspěšné sebevraždy utonutím v mělké vodě? Už jste zažili potoky ženských slz a tuny zhrzené mužské ješitnosti? Jestli ne, tak divácky velice úspěšná komedie Slepice vám nabízí všechno najednou. Hlavními protagonisty příběhu manželského mnohoúhelníku jsou stárnoucí divadelní šéf a režisér, mladá a krásna herečka, jejíž přitažlivosti málokdo odolá, a nakonec režisérova manželka se svou přítelkyní.
Ruský dramatik Nikolaj Koljada, jehož hry jsou uváděny na plakátech mnoha divadel po celém světě, dokonale zná prostředí stejně jako své hrdiny a staví je do nezáviděníhodných situací, ve kterých se míchá pověstný smích i slzy.
Stárnoucí herečka venkovského divadla se odmítá smířit se situací, kdy jí muže i divadelní role krade jakási mladá „slepice“. Brzy ráno vtrhne do jejich pelechu, aby si to s nimi stručně a jasně vyřídila. Jenomže… Jenomže jak už to chodí, některé věci jsou jinak, než se nám na první pohled zdají být. O nepříjemná překvapení tedy není nouze, a tak se kolotoč nečekaných událostí začne točit naplno. Koljada však své postavy nezničí úplně a má pro jejich chování nejednou i laskavé pochopení. Slepice je vynikající šancí pro herce a především pro herečky zahrát si s chutí a naplno o tom, co tak dobře znají – o divadle a o  soukromém životě herců, který může být mnohdy napínavější než Shakespearovo drama.

Metodický list

Osoby a obsazení:

Alla Dana Růžičková

Vasilij  Milan Cimerák

Diana  Olga Kaštická

Nonna  Karolína Hýsková

Fjodor  Jan Kroneisl