Vyhledávání

Hrajeme:

FESTIVAL POHÁDEK 2023

Pojďte pane, budeme si hrát / Rákosníček a jeho rybník / Rychlebské pohádky 
Přijďte si naposledy užít toto představení / úterý 17.10. v 19:00!

TESTOSTERON / derniéra

Pekelnej večer & Past na blby / 16.12.2023

Pekelnej večer & Past na blby - banner z předplatného

„KRAVATU VŮBEC NEPOTŘEBUJETE... TAKHLE VYPADÁTE MNOHEM BLÍŽE KE SVÝM VOLIČŮM. A LÉPE SE VÁM DÝCHÁ.“

Jan Lukáš se živí psaním scénářů. Zrovna má jeden odevzdat, protože termín natáčení se kvapem blíží, ale bohužel vůbec nestíhá. Pomoct by mu mělo, že jeho žena Gabriela odjíždí za rodiči, a tak ho nebude nikdo rozptylovat. Jenomže Jan Lukáš se po jejím odchodu nevrhne do práce. Namísto toho si otevře pivo a křupky. Jednoduše ho přepadne lenost, tedy smrtelný hřích. Zůstane jen u jednoho, nebo se během jednoho večera Janu Lukášovi podaří spáchat celé sedmero?

Patrick Blanc se živí jako služební řidič papalášů jedné politické strany. Je to člověk bez jakýchkoli životních úspěchů, což si sám sebekriticky uvědomuje, stejně jako fakt, že chvílemi vykazuje znaky totální neschopnosti. Jeho život ovšem čeká velká změna. Strana, pro kterou dělá šoféra, jej totiž postaví jako kandidáta do prezidentských voleb. Aby totiž vstala z popela, musí klesnout až na samé dno. A koho jiného využít, než toho úplně nejslabšího možného adepta?


Jan Lukáš a Patrick Blanc jsou hrdiny dvou v České republice dosud neuvedených francouzských komedií. Obě jednoaktovky se odehrají na hlavní scéně šumperského divadla jako jedno představení, což je velkou výzvou pro herce, který ztvární oba tyto odlišné hrdiny. 


PREMIÉRA: 16. 12. 2023


autor: Jean-Pierre Martinez

Vytvořeno 11.8.2023 15:09:25 | přečteno 899x | pavlina.vyskocilova
 
load