Divadlo Šumperk

Divadlo Šumperk

Vyhledávání

LiStOVáNí.cz: Láska a tělo (Arnošt Lustig)
Evergreeny...a vzpomínky nám zůstanou VYPRODÁNO!
Ca.rolling - STREET DANCE S KAROLÍNOU PŘESUNUTO NA PÁTEK 3.3. v 16 hod.
MUČEDNÍK
DOKONALÁ SVATBA - hostujeme ve Štítech
Ca.rolling - STREET DANCE S KAROLÍNOU
Studio D 123 - MARIA III. - premiéra přesunuta na sobotu 8.4. v 19 hodin
DOKONALÁ SVATBA
PERNÍKOVÁ CHALOUPKA
POSEL Z LIPTÁKOVA – Divadlo Járy Cimrmana VYPRODÁNO
CYRANO Z BERGERACU
Ca.rolling - STREET DANCE S KAROLÍNOU
VÍTEJ NA SVĚTĚ - BABY BALET PRAHA
JAK SE DĚLÁ TANEČNÍK - BABY BALET PRAHA
MUČEDNÍK
MANON LESCAUT - zájezd do Jeseníku
MALÝ NEMO V KRAJINĚ SNŮ
MORD, MOŠT a COLUMBO ZRUŠENO!
JARNÍ KONCERT ŠUMPERSKÉHO DĚTSKÉHO SBORU VYPRODÁNO!
MUČEDNÍK
Ca.rolling - STREET DANCE S KAROLÍNOU
CYRANO Z BERGERACU
MALÝ NEMO V KRAJINĚ SNŮ
Ca.rolling - STREET DANCE S KAROLÍNOU
PODSKALÁK - premiéra
PODSKALÁK
DOKONALÁ SVATBA
Ca.rolling - STREET DANCE S KAROLÍNOU
DOKONALÁ SVATBA - hostujeme v Rudě nad Moravou
VERNISÁŽ VÝSTAVY FOTOGRAFIÍ ANDREY NOGOVÉ „AUTISMUS AUTENTICKY“
MUČEDNÍK
Perníková chaloupka

Perníková chaloupka

Koupit vstupenkuDetail
XVI. Maškarní divadelní ples

XVI. Maškarní divadelní ples

Koupit vstupenkuDetail
Cyrano z Bergeracu

Cyrano z Bergeracu

Koupit vstupenkuDetail
Malý Nemo v Krajině snů

Malý Nemo v Krajině snů

Koupit vstupenkuDetail
Dokonalá svatba

Dokonalá svatba

Koupit vstupenkuDetail

Aktuality

23. 3. 2017

Divadlo Šumperk, s.r.o. vyhlašuje výběrové řízení

Divadlo Šumperk, s.r.o. vyhlašuje výběrové řízení na zakázku malého rozsahu s názvem „Divadlo  Šumperk, s. r. o. – oprava jevištní podlahy, výměna koberců, čalounění židlí, portálů, paravánů a sedadel.“ Nabídky mohou být podány do 10. 4. 2017 do 12.00 hod. Bližší informace podá p. Miroslav Urbášek, tel. 736 627 691, e-mail provoz@divadlosumperk.cz.
 
16. 3. 2017

Pozvání na poslední premiéru sezóny - Podskalák

Pozvánka Podskalák
Navzdory času má tato  lidová hra Františka Ferdinanda Šamberka z roku 1882 na našich jevištích své stálé místo a to především díky nestárnoucím melodiím divadelního a filmového herce, textaře a především nejslavnějšího českého písničkáře Karla Hašlera. Jeho písničky nám dodnes dovedou vykouzlit na tváři úsměv, vehnat slzu do oka a pohladit nás po duši. A jestli se laskavému divákovi během představení zachce, či bude-li mít nutkání, ať si z plných plic a od srdce zazpívá s námi v sobotu 25.3. v 19 hodin!
 
8. 3. 2017

Radim Vizváry: SÓLO v nominaci na Cenu Thálie v pátek 7.4. v 17 hodin

Plakát
Jediný, který toto řemeslo na profesionální úrovni ovládá. A po odchodu jeho blízké osoby a mnohaletého učitele Borise Hybnera se snaží tomuto řemeslu opět vdechnout život a zviditelnit ho.
Poprvé letos v nominaci na Cenu Thálie v kategorii Balet, pantomima a jiný tanečnědramatický žánr je PANTOMIMA v užší nominaci!!! SÓLO je Best of z pantomimické tvorby Radima Vizváry.
Od klasické pantomimy k butó, od fyzické komedie až po současné mimické divadlo. Jeho pantomima je moderní, čistá a aktuální. A i když se nechává ovlivňovat jinými styly, nakonec se vždy vydává vlastní cestou.
Radim Vizváry v SOLU představí klasická i současná, poetická i komická díla. Smát se i brečet pak můžete bez jediného Radimova slova - k jeho umění totiž nejsou potřeba. Vyjádření je čistě tělesné a pojí pohybovou virtuozitu s herectvím. Uvidíte, co dnes znamená pantomima.
 
7. 3. 2017

Květen, čas dalších nezapomenutelných hostů v divadle a vstupenky v prodeji

Plakát
V sobotu 6.5. uvádíme tragikomickýpříběh Ředitelská lóže o přátelství dvou starých a zapomenutých herců, kteří spolu dožívají v domě seniorů. Autor a režisér Arnošt Goldflam obsadil do rolí vynikající herce Aloise Švehlíka a Stanislava Zindulku. Divadlo Na Fidlovačce přiveze ve středu 17.5. hru o dvou mužích ze zapomenutého irského venkova, kam přijede velký filmový štáb, a kromě místních lokací „využívá“ jako kompars také místní obyvatele. Miroslav Vladyka a Radek Holub ve strhujícím hereckém koncertu v představení Plný kapsy šutrů. Těšme se do třetice na oblíbený muzikálový žánr v podání Východočeského divadla Pardubice. Komedie Jeptišky plná svěží energie, písní, tance a humoru nabízí nevšední pohled na život za branami kláštera.


 
 
17. 2. 2017

Přesunutí Divadelního maškarního plesu

Plakát Divadelní ples
Vážení návštěvníci divadla, bohužel se nám v těchto dnech v divadle staly dvě velmi nepříjemné události, které mě vedou k následujícím větám.
V sobotu 11. února měla proběhnout čtvrtá premiéra sezóny - hra Mučedník. Z důvodu onemocnění hlavního představitele jsme byli nuceni posunout premiéru na 17. února. Všem premiérovým předplatitelům a hostům se ještě jednou omlouváme a zároveň děkujeme za pochopení.
Druhou nepříjemnou událostí je přesunutí Divadelního maškarního plesu (z 18. února). Důvodem je fakt, že počet zakoupených vstupenek byl 93 ks, což nenahrává celkové atmosféře plesu. (V předchozích letech bylo prodáno cca 250 ks vstupenek.)
Jelikož si přeji udržet úroveň, kterou divadelní ples má mít, rozhodl jsem se ho přesunout na pozdější termín.
Proto se Vám všem, kterých se to týká, velice omlouvám, i za případné způsobené nepříjemnosti. Jako malou kompenzaci od nás prosím přijměte volnou vstupenku na jakékoli představení našeho souboru. Z celého srdce doufám, že i přes toto mé rozhodnutí nám zachováte přízeň a společně se uvidíme v náhradním termínu. Budu věřit, že nás v tom nenecháte a přijdete se bavit na Divadelní maškarní ples 29. 4. 2017. Za Vaši přízeň Vám předem děkuji.
Matěj Kašík, ředitel divadla
 
15. 2. 2017

Baby balet Praha přiveze vystoupení Vítej na světě pro celou rodinu

Plakát
Ve čtvrtek 9.3. v 17 hodin  potěší diváka nezapomenutelný Baby balet Praha. Autorský tým zkušených tvůrců dětských choreografií mapuje pět životních etap: narození, dětství, školu, pubertu a dospělost.
Dramaturgie využila mimořádně chytré a poetické texty 24 písní Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře, vlastně jakési mikro scénáře inspirující baletní tvůrce.
 
10. 2. 2017

Premiéra přesunuta na tento pátek!

Plakát Mučedník
Premiéra Mučedníka v sobotu 11. 2. 2017 zrušena z důvodu nemoci hlavního představitele. Náhradní termín bude v pátek 17. 2. 2017 v 19 hodin. Omlouváme se za možné komplikace a děkujeme za pochopení.
 
6. 2. 2017

Pozvání na premiéru Mučedník

Pozvánka Mučedník
Tragikomedie o dospívání, lásce, náboženství, fanatismu a naší evropské společnosti. Představte si střední školu. Ředitele. Učitelku biologie. Tělocvikáře, co zároveň učí dějepis. Znáte ho? Ano, všechny nás někdo takový učil. A ještě učitele náboženství. Samozřejmě křesťanského, vždyť jsme v Evropě. A pak jsou tu žáci. Dívky a chlapci. Doba dospívání. První lásky, první probouzení těla. Aktuální hra o různých tvářích fanatismu měla premiéru 29. února 2012 v berlínském divadle Schaubühne am Lehniner Platz v autorově režii.
 
12. 1. 2017

LiStOVáNí.cz: kvůli nemoci přesunuto na 27.2. v 18 hodin

Plakát
Z důvodu nemoci účinkující Báry Jánové je představení přesunuto na 27.2. v 18 hodin. Vstupenky budou v platnosti i na náhradní termín. Zájemci mohou taktéž vrátit do konce ledna na pokladně divadla. Děkujeme za pochopení.
Scénické čtení tohoto titulu je v rámci projektu AL90, nedožitých 90.narozenin Arnošta Lustiga. Účinkují: Bára Jánová, Lukáš Hejlík, Zdeněk Černín (alt.Alan Novotný) Vydalo nakladatelství Mladá fronta.Výsledkem je příběh plný milostných vyznání i esejistických podobenství o smyslu života.

 
4. 1. 2017

Rendez-Vous - Radka Fišarová tento pátek opět v Šumperku!

Plakát
Koncertní česko-francouzský šansonový program, věnovaný především novému repertoáru Radky Fišarové a jejích hudebníků z CD Rendez - vous je na programu v pátek 3.2. v 19 hodin. Zpěv: Radka Fišarová Doprovází : Aliaksandr Yasinski /akordeon /a jazzový kvartet Jazz.
 
1 2 3 4 5 6 [...] 12 starší
 

>> Partneři

Šumperk
Šumperk.info
Olomoucký kraj
Šumpersko.net
Holba - Ryzí pivo z hor
Česká televize
07
Radio Haná
10
11
mikeslogo
load