Vyhledávání

Hrajeme:

Ženy na pokraji nervového zhroucení

Zpěv, tanec, smích, španělský temperament a nečekané zvraty ... vše v jednom!
Zhroutily se Vám plány na příští týden? Přijďte za hudbou, zpěvem, tancem:

8. 6. / 17:00 / ŽENY NA POKRAJI NERVOVÉHO ZHROUCENÍ / muzikál

Aktuality

pn22094803
22.01.2023

Irská spolupráce šumperského biografu a divadla

Kino Oko i Divadlo Šumperk nabízejí svým divákům velice různorodou produkci. Přirozeně se tak děje zcela nezávisle na sobě. Přesto se na přelomu kalendářního roku stala poměrně zajímavá náhoda, která obě kulturní instituce v Šumperku spojila. Začalo to v divadle, kde 3. 12. 2022 proběhla premiéra dnes již kultovní černé komedie Mrzák inishmaanský dramatika Martina McDonagha. Tento autor, který se narodil v Anglii, ale kořeny má v Irsku, dokáže s humorem vyprávět drsné příběhy lidí z okraje společnosti. Mnohdy těmto originálním příběhům, které se odehrávají v neokoukaných prostředích, nechybí detektivní zápletka nebo pozoruhodná historická událost, která je doplňuje. Není proto divu, že si McDonagh získal řadu příznivců nejen mezi divadelními fajnšmekry, ale i těmi filmovými. Natočil totiž několik celovečerních snímků, které zabodovaly mezi diváky, a zároveň získaly řadu odborných cen. Obdobně to vypadá také s jeho nejnovějším filmem, který jde do české distribuce pod názvem Víly z Inisherinu. V šumperském kině bude poprvé uveden ve čtvrtek 26. ledna od 20 hodin. Promítání bude předcházet krátký příspěvek věnovaný McDonaghově umělecké tvorbě v podání dramaturga Michaela Sodomky, který byl součástí inscenačního týmu Mrzáka inishmaanského v Divadle Šumperk.  Přednáška se nabízí, už proto, že „Víly“ byly původně divadelní hrou, navíc ze stejné trilogie jako „Mrzák“. Hra ovšem nikdy nedospěla k vydání nebo uvedení na jevišti. Namísto toho ji McDonagh přepsal a natočil jako film, a to po více než dvaceti letech. I přes tento časový rozptyl se ale dají předpokládat mnohé souvislosti mezi oběma díly, které se shodně odehrávají při západním pobřeží Irska na Aranských ostrovech. Diváci v Šumperku mají díky vzácné shodě těchto dvou titulů možnost porovnat, jak se autorova tvorba během let posunula, a jak si s nezaměnitelnou poetikou poradili šumperští tvůrci oproti těm hollywoodským. Víly z Inisherinu budou v Kině Oko k vidění také v sobotu 28. a v neděli 29. ledna, Mrzák inishmaanský na hlavní scéně Divadla Šumperk 9. a 28. února.

Divadlo Šumperk a Kino Oko


 
inzerát - pokladní - 01_2023
18.01.2023

Hledáme pokladní a uvaděče/ky

Láká Vás divadelní prostředí? Nemůžete se již naplno věnovat pracovní činnosti a hledáte spíše brigádu a současně možnost setkávat se s lidmi? Rádi Vám dáme příležitost! 


Více informací naleznete ZDE

V případě zájmu nás kontaktujte: 
Pavlína Vyskočilová / +420 771 232 930
 
PF 2023
26.12.2022

PF 2023 / Milí diváci, děkujeme Vám za přízeň a těšíme se na další rok s Vámi!


 
DivadloSumperk Vanoce 2022 Plakat A2 web
09.12.2022

Přemýšlíte o dárku, který pohladí na duši děti i dospělé? Zkuste divadlo!


 
Česko zpívá koledy 2022 - plakát
30.11.2022

Česko zpívá koledy ve středu 7.12. - užijte si to s námi u divadla

Ve stejný den, ve stejnou dobu, na různých místech v české republice ... a také u nás u divadla! Přijďte si s našimi herci zazpívat známé koledy a načerpat adventní atmosféru! Horké nápoje zajištěny.

 
novější1 2 3 4 5 6 7 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 76 starší
 
load