Aktuality

DivadloSumperk Vanoce 2022 Plakat A2 web
09.12.2022

Přemýšlíte o dárku, který pohladí na duši děti i dospělé? Zkuste divadlo!


 
Česko zpívá koledy 2022 - plakát
30.11.2022

Česko zpívá koledy ve středu 7.12. - užijte si to s námi u divadla

Ve stejný den, ve stejnou dobu, na různých místech v české republice ... a také u nás u divadla! Přijďte si s našimi herci zazpívat známé koledy a načerpat adventní atmosféru! Horké nápoje zajištěny.

 
inzerát - referent obchodního oddělení - 11_2022
23.11.2022

Hledáme nového kolegu / kolegyni na obchodní oddělení!


 
Sbírka pro Dominika - předání šeku - 4.11.22 - FOTO
22.11.2022

Sbírka pro Dominika ukončena - děkujeme Vám za pomoc!

Veřejná sbírka pro nemocného Dominika byla v divadle zahájena 1. 10. 2022 a mohli jste přispívat na transparentní účet, do pokladničky v divadle nebo zakoupením vstupenky na představení BABIČKA, které proběhlo 4. 11. 2022. 

Přímo po skončení představení dne 4. 11. byl mamince Dominika předán šek s částkou, která byla vybrána prodejem vstupenek na toto představení. V uplynulém týdnu pak byla ukončena celá sbírka a sečteny také příspěvky na transparentním účtu a v pokladničce. 

CELKEM bylo v rámci veřejné sbírky pro Dominika vybráno 33 581 Kč a celá tato částka bude použita na pomoc tomuto chlapci. 
VELMI DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ POMOHLI! 

 
Noc divadel 2022 - plakát
13.11.2022

NOC DIVADEL se blíží - přijďte si to s námi užít v sobotu 19.11.!

Pocta hrdinům na Noci divadel 2022 

Divadlo Šumperk je součástí projektu Noc divadel již od roku 2013, kdy se v Česku uskutečnil první ročník. Nejinak tomu bude letos v sobotu 19. listopadu, kdy proběhne jubilejní desátý ročník, nesoucí podtitul HRDINSTVÍ. Nečekejte ovšem žádné akční superhrdiny z filmových pláten. Šumperští vnímají hrdinu jako postavu divadelní hry, jíž máme možnost fandit, nebo naopak nepřát. S hrdiny šumperských her se návštěvníci budou moci detailně seznámit. Na hlavní scéně se totiž odehraje komedie s živou kapelou Čik: Jízda tvýho života, a to hned dvakrát, od 17 a od 20 hodin. Představení určené mladším i starším divákům, kteří milují dobrodružství, bude možné sledovat nejen pohodlně ze sedaček, ale i takzvaně z portálu, tedy útrob divadla, což jindy možné není. Hlavní postavy hry, kamarádi Maik a Čik pak mezi představeními provedou diváky prostorami divadla.

Bohatý bude ale i další program. Diváky čeká mimo jiné fotosoutěž v kulisách her ze současného repertoáru, malování na obličej, workshop žonglování nebo karaoke. „Chtěli jsme, aby atrakce souvisely s divadlem případně jakýmkoli jiným typem veřejného vystupování, které je svým způsobem druhem hrdinství, čímž plníme letošní téma,“ říká Jiří Liška, divadelní režisér, který akci spolupořádá. Otázku, zda je akce vhodná především pro děti pak odpovídá následovně: „Je vhodná pro všechny. Například v dámské šatně bude probíhat autorské čtení herečky Olgy Kaštické, kde si přijdou na své i dospělí diváci.“ Pro ty bude zároveň připraveno nejen tradiční občerstvení v Zrcadlovém sále, ale i speciální koktejlový bar umístěný ve zkušebně divadla.

Všichni jsou srdečně zváni, vstup na Noc divadel, která startuje v 17 hodin, je zdarma, představení Čik: Jízda tvýho života pak lze koupit v předprodeji na webu www.divadlosumperk.cz, v divadelní pokladně, či šumperském infocentru či na místě. Současně se uskuteční soutěž o vstupenky na sociálních sítích.


 
novější1 2 3 4 5 6 7 8 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 77 starší
 
load