Vyhledávání

Hrajeme:

3testry

Interaktivní monodrama o životě, vůních, lásce, santalovém dřevě a kávě
HANA 27.9.2023 ZRUŠENO Z DŮVODU NEMOCI / hledáme nový termín

Vstupenky zůstávají v platnosti 

Aktuality

pn22002907
26.09.2022

Skandinávská komedie na sobotní večer / 1.10. se na Vás těšíme již v 18:30

Vážení diváci, 

v sobotu 1. 10. od 19:00 hod. pro Vás máme další reprízu oblíbené komedie KDO JE TADY ŘEDITEL?, tentokrát však s malým zpestřením.
Před představením můžete v Secesním sále od 18:30 hod. navštívit zdarma přednášku "Dánská kultura a Lars von Trier". Michal Švec ze Šumperka Vás provede zákoutími dánské kultury v rámci cyklu Severské divadelní večery

Navíc se Vám v inscenaci nově v roli Ravna představí náš staronový herec / učitel Alexandr Stankuš. Nejen o jeho návratu na naše prkna si můžete poslechnout v podcastu na Spotify

VSTUPENKY na představení KDO JE TADY ŘEDITEL 1. 10. v prodeji:
- na pokladně divadla / po - pá / 15:00 - 18:00
- v informačním centru / po - pá / 8:00 - 17:00 // so, ne / 9:00 - 12:00 / 13:00 - 17:00 /
- online ZDE

 
zabiják plakát QR kód
23.09.2022

Strhující taneční představení na prknech našeho divadla

Vážení diváci, 

v poslední den letošního září na Vás čeká neopakovatelný zážitek. Již v době předcovidové jste měli možnost "ochutnat", jak na Vás působí tanec v podání Pražského komorního baletu. Tehdy se jednalo o představení CARMINA VETERA. 

Nenechte si nyní ujít další počin z jejich dílny a vy, kteří se tak trochu bojíte tradičního baletu, přijďte se přesvědčit, že tanec a emoce z něj vyzařující nejsou ani trochu nuda:
30. 9. / 17:00 / ZABIJÁK ŽIVOT

Vstupenky v prodeji:
- na pokladně divadla / po - pá / 15:00 - 18:00
- v informačním centru / po - pá / 8:00 - 17:00 // so, ne / 9:00 - 12:00 / 13:00 - 17:00 /
- online ZDE

 
Frankenstein - FOTO 03
19.09.2022

V září akce 1+1 vstupenka zdarma / 24.9. FRANKENSTEIN

Milí diváci, 

v září Vás čeká ještě jedno představení, u kterého můžete na pokladně divadla uplatnit koupi jedné vstupenky a tu druhou obdržíte zdarma. Vezměte s sebou rodinu, přátele, známé a dorazte na naše novodobé pojetí legendárního FRANKENSTEINA.

Vstupenky můžete rezervovat také online (za plnou cenu) a následně při vyzvednutí na pokladně Vám bude účtována vždy pouze jedna vstupenka ze dvou. 

Přečtěte si také, jak tuto inscenaci hodnotí redakce a uživatelé portálu I-DIVADLO.CZ.

 
Přelet nad kukaččím hnízdem - foto
12.09.2022

Divadelní sezónu v Šumperku otevřel legendární americký titul Přelet nad kukaččím hnízdem

Divadlo Šumperk chystá do nové sezóny celkem sedm premiér. Pět večerních titulů, komedii na malou scénu a pohádku. Tím prvním je Přelet nad kukaččím hnízdem. Adaptaci románu Vyhoďme ho z kola ven Kena Keseyho mezi českými diváky proslavila filmová adaptace Miloše Formana, která získala hned pět Oscarů, a to dokonce v takzvaných hlavních kategoriích. Úspěšná je ovšem také divadelní verze, již napsal americký dramatik Dale Wasserman. Ačkoli jde o často nasazovaný titul, který lze považovat za naprostou klasiku, jde o teprve první zpracování na půdě Šumperského divadla.

V hlavní roli se představí Jan Hönig, který se zhostí role buřiče McMurphyho, jenž v psychiatrické léčebně ihned po svém příchodu začne ztělesňovat lidskou svobodu. Tato svoboda se ovšem dostane do sporu s pevným řádem vrchní sestry Ratchedové. Klíčové úlohy se zhostí Dana Růžičková. Obsazen je ovšem celý herecký soubor, a to včetně uměleckého šéfa Matěje Kašíka, který se do zkoušecího procesu vrátil po téměř dvou letech, a to v roli náčelníka Bromdena. Nejedná se ale o jediný návrat, obsazen byl také staronový herec Alexandr Stankuš, který se do šumperského souboru vrátil po téměř patnácti letech. Profesionální herce v drobnějších rolích doplní také neherečtí zaměstnanci divadla, kteří se do obsazení typově hodili až  "formanovsky".

Režie se ujal Jiří Š. Hájek, kterého doplnil jeho kolega z dob studií na JAMU a častý spolupracovník Adam Doležal. Režisér Hájek se vyjádřil tak, že téma osobní svobody, která patří mezi základní lidská práva, je v inscenaci zásadní: „Být blázen ještě není tak hrozné. Daleko horší je tomu bláznovství podlehnout a nechat se, a to je nejhorší, decimovat lidmi, co to vycítí. Každý máme svoje problémy a je fajn o nich mluvit, a ještě lepší je s nimi pracovat a úplně nejlepší je ty problémy přijmout a zválcovat všechny ty, kteří si myslí, že je proti vám můžou použít."

Premiéra Přeletu nad kukaččím hnízdem se na hlavní scéně Divadla Šumperk odehrála v sobotu 10. září a byla odměněna bouřlivým potleskem diváků. Nenechte si proto ujít další reprízy, které budou následovat 17. září v 19:00 a 22. září v 17:00 (této repríze bude předcházet dramaturgický úvod od 16:30).


 
Divadlo Šumperk v Praze - 08_2022 - plakát - OPRAVENÝ
08.08.2022

SOUTĚŽ o vstupenky / Náš Ředitel a Frankenstein míří v srpnu do Prahy

Šumperské divadlo má tu čest představit dvě naše inscenace v krásném prostředí Valdštejnské zahrady v Praze. Dejte vědět svým přátelům a známým z Prahy a okolí a přijďte si s námi užít netradiční kulturní zážitek. 

Více se můžete dozvědět z rozhovoru s naším dramaturgem Michaelem Sodomkou na portálu I-divadlo.cz: ZDE

Vstupenky v prodeji online:
26. 8. / 20:30 / KDO JE TADY ŘEDITEL? / SOUTĚŽ o volné vstupenky: ZDE
27. 8. / 20:30 / FRANKENSTEIN

Prostory Valdštejnské zahrady laskavě poskytnul Senát Parlamentu ČR v rámci projektu Senát pro kulturu.
 
novější1 [...] 4 5 6 7 8 9 10 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 77 starší
 
load