Vyhledávání

Hrajeme:

3testry

Interaktivní monodrama o životě, vůních, lásce, santalovém dřevě a kávě
HANA 27.9.2023 ZRUŠENO Z DŮVODU NEMOCI / hledáme nový termín

Vstupenky zůstávají v platnosti 

Aktuality

Ženy na pokraji nervového zhroucení - plakát z předplatného
06.02.2023

Hledáme tanečníka do připravovaného muzikálu!

Hledáme TANEČNÍKA (20+)
s využitím v malé činoherní roli a ve sborovému zpěvu

do připravovaného muzikálu 
„Ženy na pokraji nervového zhroucení“
(zkouškové období od 7. března 2023, premiéra 22. dubna 2023).

Konkurz proběhne dne 20. 2. 2023 od 14.00 v budově divadla (služební vchod z Hlavní třídy).

Přihlášky posílejte nejpozději do 16. 2. 2023 na e-mail tajemnice@divadlosumperk.cz.

Nezapomeňte si s sebou přinést sportovní oblečení.

 
Šumperák rapotín
24.01.2023

Vzácný host na premiéře Šumperáku 28.1.2023

Novinkou letošní divadelní sezóny se staly besedy, které se konají po premiérách Divadla Šumperk. Diváci na nich mají možnost popovídat si se s herci a členy inscenačního týmu. Vzájemné setkání umožňuje jedné straně se na cokoli zeptat, druhé nabízí cennou zpětnou vazbu, bez které se tvůrčí divadelní práce neobejde.

Besedu 28. ledna k naší velké radosti obohatí vzácný host. Pozvání přijala paní Božena Kocůrková, majitelka vůbec prvního domu šumperáku, který byl kdy postaven, a na jehož stavbě se osobně podílel autor projektu Josef Vaněk. Účast paní Kocůrkové naváže na nepravidelný seriál zajímavých premiérových hostů, který započal režisér Karel Smyczek po premiéře Bylo nás pět. Beseda se uskuteční po odehrání Šumperáku v prostoru před Hrádkem (malou scénou).

Posledních pár vstupenek online:
28. 1. 2023 / 19:00 / ŠUMPERÁK (IS NOT DEAD) / premiéra
 
Výstava - Z ULIC KE HŘEBENŮM - Přemysl Luljak - 01_2023
23.01.2023

Cestopisná přednáška a výstava fotografa Přemysla Luljaka Vás vezme až do oblak

Předpremiérové odpoledne začne netradičně - namísto běžné vernisáže před zahájením nové výstavy v divadle zažijete s fotografem Přemyslem Luljakem prostřednictvím foto a video projekcí přes 800 km dlouhou sólo odyseu Pyrenejemi pěšky od pobřeží Atlantiku po Středozemní moře. 

Cestopisná přednáška DUŠE V OBLACÍCH / 28. 1. 2023 / 16:00 / Hrádek (malá scéna) / vstup zdarma

Výstavu fotografií Přemysla Luljaka Z ULIC KE HŘEBENŮM můžete zhlédnout v období 28. 1. 2023 - 16. 4. 2023, a to v časech divadelních představení, případně dle domluvy na obchodním oddělení divadla. 

 
pn22094803
22.01.2023

Irská spolupráce šumperského biografu a divadla

Kino Oko i Divadlo Šumperk nabízejí svým divákům velice různorodou produkci. Přirozeně se tak děje zcela nezávisle na sobě. Přesto se na přelomu kalendářního roku stala poměrně zajímavá náhoda, která obě kulturní instituce v Šumperku spojila. Začalo to v divadle, kde 3. 12. 2022 proběhla premiéra dnes již kultovní černé komedie Mrzák inishmaanský dramatika Martina McDonagha. Tento autor, který se narodil v Anglii, ale kořeny má v Irsku, dokáže s humorem vyprávět drsné příběhy lidí z okraje společnosti. Mnohdy těmto originálním příběhům, které se odehrávají v neokoukaných prostředích, nechybí detektivní zápletka nebo pozoruhodná historická událost, která je doplňuje. Není proto divu, že si McDonagh získal řadu příznivců nejen mezi divadelními fajnšmekry, ale i těmi filmovými. Natočil totiž několik celovečerních snímků, které zabodovaly mezi diváky, a zároveň získaly řadu odborných cen. Obdobně to vypadá také s jeho nejnovějším filmem, který jde do české distribuce pod názvem Víly z Inisherinu. V šumperském kině bude poprvé uveden ve čtvrtek 26. ledna od 20 hodin. Promítání bude předcházet krátký příspěvek věnovaný McDonaghově umělecké tvorbě v podání dramaturga Michaela Sodomky, který byl součástí inscenačního týmu Mrzáka inishmaanského v Divadle Šumperk.  Přednáška se nabízí, už proto, že „Víly“ byly původně divadelní hrou, navíc ze stejné trilogie jako „Mrzák“. Hra ovšem nikdy nedospěla k vydání nebo uvedení na jevišti. Namísto toho ji McDonagh přepsal a natočil jako film, a to po více než dvaceti letech. I přes tento časový rozptyl se ale dají předpokládat mnohé souvislosti mezi oběma díly, které se shodně odehrávají při západním pobřeží Irska na Aranských ostrovech. Diváci v Šumperku mají díky vzácné shodě těchto dvou titulů možnost porovnat, jak se autorova tvorba během let posunula, a jak si s nezaměnitelnou poetikou poradili šumperští tvůrci oproti těm hollywoodským. Víly z Inisherinu budou v Kině Oko k vidění také v sobotu 28. a v neděli 29. ledna, Mrzák inishmaanský na hlavní scéně Divadla Šumperk 9. a 28. února.

Divadlo Šumperk a Kino Oko


 
inzerát - pokladní - 01_2023
18.01.2023

Hledáme pokladní a uvaděče/ky

Láká Vás divadelní prostředí? Nemůžete se již naplno věnovat pracovní činnosti a hledáte spíše brigádu a současně možnost setkávat se s lidmi? Rádi Vám dáme příležitost! 


Více informací naleznete ZDE

V případě zájmu nás kontaktujte: 
Pavlína Vyskočilová / +420 771 232 930
 
novější1 2 3 4 5 6 7 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 77 starší
 
load